logo

درد ایمپلنت دندان چند روز طول می‌کشد؟

فهرست مطالب

4.5/5 - (2 امتیاز)

در پاسخ به سوال “درد ایمپلنت دندان چند روز طول می‌کشد؟”، باید گفت که این درد معمولاً 3 تا 7 روز پس از جراحی شروع می‌شود و طی چند هفته برطرف می‌شود. البته، این مدت زمان ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. اگر درد شما شدید است یا به مرور زمان برطرف نمی‌شود، باید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

درد ایمپلنت دندان یکی از رایج‌ترین عوارض این روش است که معمولاً چند روز پس از جراحی شروع می‌شود و به تدریج طی چند هفته برطرف می‌شود. این درد معمولاً خفیف تا متوسط است و با استفاده از راهکارهای ساده مانند مسکن، کمپرس سرد و ماساژ ناحیه ایمپلنت قابل کنترل است.

 

مدت زمان درد، تورم و ناراحتی ایمپلنت دندان

دردی که بعد از کاشت ایمپلنت تجربه می‌کنید احتمالاً حدود یک هفته بعد از جراحی ادامه خواهد داشت. درد و ناراحتی شما احتمالاً طی 3 تا 7 روز پس از عمل به بدترین حالت خود خواهد رسید. اما پس از اوج گرفتن این احساس‌ها، به سرعت بهبود می‌یابند.

پس از هفته اول، باید احساس خیلی بهتری داشته باشید، البته با کمی درد یا ناراحتی.

درد ایمپلنت دندان چند روز طول می‌کشد؟

تورم بعد از کاشت ایمپلنت دندان چند روز طول می‌کشد؟

هر گونه تورم، التهاب و کبودی پس از هفته اول جراحی به خوبی از بین می‌رود و بعد از گذشت 2 هفته، دهان شما دوباره احساس طبیعی بودن می‌کند.

در این مرحله – بین 1 تا 2 هفته پس از جراحی – که دردی احساس نمی‌کنید و می‌توانید دوباره به طور معمول غذا بخورید و دوباره به هر کاری که قبلاً انجام می‌دادید، بازگردید.

توجه داشته باشید که ویژگی‌های دهان و دندان افراد متفاوت هستند، بنابراین ممکن است افرادی در 5 روز اول پس از درمان احساس بهتری داشته باشند، یا افرادی ممکن است مدت بیشتری را صرف بهبودی کنند و حتی تا 2 هفته دیگر نیز احساس خوبی نداشته باشند.

مهم است که در این مدت به صدای بدنتان گوش دهید و به راحتی  و آسایش خودتان اهمیت بدهید. به بدن‌تان اجازه دهید تا زمان خودش را برای بهبودی تنظیم کند. برای یک یا 2 هفته به بدنتان استراحت و مرخصی بدهید و راحت باشید.

خلاصه‌ای از جدول زمانی درد مورد انتظارتان را در زیر می‌بینید:

بلافاصله پس از جراحی3 تا 5 روز پس از جراحی1 هفته بعد از جراحی2 هفته بعد از جراحی
سطح دردافزایش ناراحتی و درد با از بین رفتن آرامبخش شمادرد و ناراحتی به اوج خود می‌رسد.سطح درد به شدت کاهش می‌یابد.درد جدی دیگری وجود ندارد، مقداری حساسیت به لمس یا تندرنس باقی می‌ماند.

 

مدت درد ایمپلنت دندان بعد از 3 هفته

پس از 2 هفته از کاشت ایمپلنت دندان، واقعاً باید احساس بهتری داشته باشید و به حالت عادی زندگی‌تان برگردید. بنابراین درد بعد از 2 هفته اول، نشانه وجود داشتن مشکلی در دندان‌تان است.

با دندانپزشک‌تان تماس بگیرید و یک وقت معاینه ترتیب دهید. درد بعد از 2 تا 3 هفته معمولاً به دلیل عفونت ایجاد می‌شود. دندانپزشک محل ایمپلنت را تمیز می‌کند و به شما آنتی بیوتیک می‌دهد تا از شر عفونت خلاص شوید.

یکی دیگر از دلایل این درد، اگرچه بسیار بعید است، می‌تواند این باشد که بدن شما ایمپلنت را رد می‌کند. ممکن است در مورد حساسیت تشخیص داده نشده به فلز رخ دهد.

مدت درد ایمپلنت دندان بعد از 3 ماه

اگر 3 ماه پس از کاشت ایمپلنت دندان باز دردی را تجربه کردید، این درد نشانه‌‌ای است برای اینکه چیزی درست نیست و می‌تواند به دلایل زیر باشد:

  • یک عفونت
  • اضافه بار
  • یک واکنش آلرژیک
  • آسیب عصبی
  • یک بیماری خود ایمنی

اگر ماه‌ها پس از کاشت ایمپلنت باز دردی را تجربه می‌کنید، باید در اسرع وقت به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

مدت درد ایمپلنت دندان بعد از 2 سال

درد ایمپلنت دندان بعد از یک یا دو سال می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله:

  • یک ایمپلنت شل
  • عفونت
  • شکست ایمپلنت
  • سیگار کشیدن شدید
  • تراکم استخوان ناکافی (ممکن است برای جایگزینی ایمپلنت دندان خیلی دیر شده باشد)

مدت درد ایمپلنت دندان، تورم و ناراحتی آن

جمع‌بندی

جراحی ایمپلنت دندان درمانی کم تهاجمی است و در حال حاضر بدون درد است، مطمئناً در طول بهبودی کمی درد احساس خواهید کرد. درد بخشی طبیعی از روند بهبودی است و در هفته اول پس از جراحی قابل انتظار است.

ممکن است متوجه شوید که درد شما 3 تا 7 روز پس از جراحی به اوج خود می‌رسد و سپس به سرعت کاهش می‌یابد. اگر در هر زمانی در طول دوران نقاهت، درد ضربان‌دار را تجربه کردید، باید در اسرع وقت به دندانپزشک جراح خود مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

چه زمانی بعد از ایمپلنت می‌توانم ورزش کنم؟

پس از جراحی ایمپلنت، شما باید در عرض 2 یا 3 روز توانایی انجام ورزش‌های سبک را داشته باشید. 2 هفته پس از جراحی می‌توانید ورزش‌های شدید را از سر بگیرید. اینها قوانین کلی است و همیشه باید طبق دستورالعمل‌های جراح خود را پیش بروید.

چرا ایمپلنت دندان هنگام جویدن درد می‌کند؟

پس از جراحی ایمپلنت دندان، به مدت 2 هفته سعی کنید غذاهایی بخورید که نیاز به جویدن نداشته باشند، زیرا این کار می‌تواند بهبودی شما را سخت کند و باعث درد شود. اگر ایمپلنت شما بعد از بهبودی درد باز می‌کند، این علامت آن است که مشکلی وجود دارد. به دندانپزشک‌تان  مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین امروز با یکی از کارشناسان ما در ارتباط باشید

آدرس دفتر

تهران - سعادت آباد
میدان کاج

ساعات کاری

شنبه تا پنجشنبه
7 صبح الی 6 عصر

شماره‌های تماس

تلفن: 12345678-021
موبایل: 0912345678