ایمپلنت اشترومن سوئیسی

4/5 - (3 امتیاز)

ایمپلنت اشترومن سوئیسی بهترین برند در عرصه کاشت دندان است. شما با ایمپلنت اشترومن سوئیسی، ایمپلنتی با بالاترین کیفیت، درمانی بدون درد و ترس، ماندگاری مادام‌العمر و هشتاد درصد صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان را تجربه خواهید کرد.

آیا تعدادی یا تمامی دندان‌های خود را از دست داده‌اید؟ نباید نگران باشید زیرا شما تنها نیستید. بیش از 150 میلیون نفر در سراسر جهان از زندگی بدون دندان رنج می‌برند یا با پروتزهای وحشتناک زندگی می‌کنند! که مشکلات خاص خود را دارند. اما لازم نیست که این وضع ادامه داشته باشد!

اگر می‌خواهید دندان‌های کاملا جدید با ایمپلنت داشته باشید، آن‌هم با مقرون به‌صرفه‌ترین ایمپلنت دندان، بهتر است ایمپلنت اشترومن سوئیسی را امتحان کنید. ایمپلنت‌های اشترومن لبخندی بی‌نقص با دندان‌های ثابت روی ایمپلنت و البته با قیمتی مناسب به شما می‌دهند که ماندگاری مادام‌العمر دارند.

به لطف متخصصان بسیار ماهر، تکنولوژی روز و بهترین مواد، شما می‌توانید پروتزها و ایمپلنت‌هایی را دریافت کنید که از نظر کیفیت، راحتی و ظاهر منحصر به فرد هستند.

برای مشاوره رایگان و استعلام قیمت فردی می‌توانید با ایمپلنت بار در ارتباط باشید.

 

ایمپلنت اشترومن سوئیسی چیست؟

ایمپلنت اشترومن سوئیسی یکی از برترین و بهترین برندهای پیشرو در زمینه کاشت دندان است که نوآوری جدید آن باعث شده، طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کند. این ایمپلنت دارای استاندارد طلایی جهانی در دندانپزشکی ایمپلنت و زیبایی است و با نوآوری‌ها و شبکه آموزشی و علمی خود پیشرو در صنعت ایمپلنت و دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است.

گروه اشترومن یک شرکت سوئیسی مستقر در بازل (سوئیس) است که به تولید ایمپلنت‌های دندانی مشهور بوده و متخصص در فناوری‌های مرتبط است. این گروه به تحقیق، توسعه، تولید و عرضه ایمپلنت‌های دندانی، ابزار، مواد زیستی، پروتزهای کادکام CADCAM، تجهیزات دیجیتال، نرم‌افزار و ترازکننده‌های شفاف برای کاربرد در دندان‌پزشکی جایگزین، ترمیمی، ارتودنسی (30 تا 40 درصد از بیماران باید قبل از درمان ایمپلنت دندان‌های خود را دوباره مرتب کنند) و پیشگیری می‌پردازد.

گروه اشترومن همچنین خدمات علمی‌اش را در اختیار دندانپزشکان سراسر جهان گذاشته است که با همکاری تیم بین‌المللی ایمپلنتولوژی انجام می‌شود. محصولات و خدمات این گروه در بیش از 100 کشور از طریق شبکه گسترده‌ای از شرکت‌های تابعه و شرکای توزیع در دسترس است.

 

تاریخچه ایمپلنت اشترومن سوئیسی

تاریخچه گروه اشترومن دارای سه دوره متمایز است و بیش از نیم قرن را در بر می گیرد. در شهر کوچک والدنبورگ سوئیس در سال 1954 با تأسیس یک موسسه تحقیقاتی به نام موسس آن، دکتر راینهارد اشترومن آغاز شد.

دوره اول آن به آزمایش آلیاژهای خاص برای درمان شکستگی‌های استخوان شد، دکتر اشترومن با تجربه‌هایی که در این باره کسب تصمیم گرفت وارد حوزه ارتوپدی و ایمپلنتولوژی دندان شود که دوره دوم تاریخ شرکت را رقم زد.

به همین منظور دکتر اشترومن، در شهر کوچک والدنبورگ سوئیس، مؤسسه تحقیقاتی خود را تاسیس کرد و مطالعات خود را درباره ایمپلنت‌های دندانی شروع کرد. این تلاش‌ها باعث شد وی در بین سال‌های 1970 تا 1990، به یک تولیدکننده پیشرو در ایمپلنت‌های استئوسنتز تبدیل شود. رفته رفته شرکت بزرگ و بزرگتر شد و منحصراً روی ایمپلنت‌های دندانی فعالیت می‌کردند، این فعالیت مستدام باعث شد در سال 1990 گروه اشترومن با نامی که امروزه شناخته می‌شود، به ثبت برسد و جهانی شود.

سایت‌ها و مراکز اصلی تولید قطعات و ابزار ایمپلنت گروه اشترومن در برزیل، آلمان، هند، سوئیس و ایالات متحده است، در حالی که پروتزهای CADCAM در برزیل، چین، آلمان، ژاپن و ایالات متحده ساخته می‌شوند. بیومواد این شرکت در سوئد، تجهیزات دیجیتال در کانادا و آلمان و ترازهای شفاف در ایالات متحده تولید می‌شوند.

تمام اجزای اصلی سیستم ایمپلنت دندانی اشترومن در حال حاضر در کارخانه اشترومن در ویلرت سوئیس تولید می‌شود. اکنون در ویلرت دو خط تولید کاملاً مستقل اداره می‌شود که یکی از آنها محصولات جراحی (ایمپلنت) تولید می‌کند و سایر اجزای تولیدی برای طیف وسیعی از پروتزهای ایمپلنت (اباتمنت) استفاده می‌شود. شهر ویلرت همچنین دارای واحد تولید نسل سوم فناوری سطح ایمپلنت SLActive  اشترومن است.

انواع ایمپلنت اشترومن سوئیسی

جنس ایمپلنت اشترومن سوئیسی چیست؟

ایمپلنت اشترومن از یک آلیاژ با کارایی بالا ساخته شده که تقریباً 15٪ زیرکونیوم و 85٪ تیتانیوم دارد که بدن با این فلز سازگارتر است و به طور خاص توسط اشترومن برای استفاده در دندانپزشکی ایمپلنت طراحی شده است. این جنس دارای استحکام کششی بالا و قابلیت‌های انسجام استخوانی عالی است که آن را به ماده‌ی انتخابی فوق‌العاده برای درمان کمتر تهاجمی‌تر تبدیل می‌کند.

خواص آن باعث اطمینان بیشتر و انتخاب گزینه‌های درمانی زیادی توسط بیماران می‌شود. این ماده همچنین باعث کاهش قطر ایمپلنت‌ها شده و اهمیت آن به ویژه در مواردی که می‌توان از تقویت استخوان جلوگیری کرد، بیشتر به چشم می‌خورد.

در کل ماده استفاده شده در ایمپلنت اشترومن، استحکام مکانیکی بالاتری در مقایسه با تیتانیوم دارد و غیر تهاجمی‌تر بوده و انعطاف‌پذیری آن باعث می‌شود، گزینه‌های درمانی ایمپلنت بیشتر شود.

استئواینتگراسیون (یکپارچگی استخوانی) عالی این نوع ایمپلنت‌ها منجر به کاهش پیچیدگی درمان می‌شود.

بیماران دوست دارند در برنامه‌های درمانی کمتر تهاجمی (که مساوی با بهبودی سریع‌تر و ناراحتی کمتر پس از عمل است) شرکت کنند که این ایمپلنت این امکان را فراهم می‌کند و باعث می‌شود بر بسیاری از نگرانی‌های بیمار غلبه شود و آرامش خاطری بیشتری به بیمار داشته باشد.

شواهد و مدارک نیز نشان می‌دهند که ایمپلنت اشترومن نتایج موفقیت‌آمیز زیادی در بیش از ۵ سال اخیر داشته است.

 

انواع ایمپلنت اشترومن سوئیسی

ایمپلنت اشترومن در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شود که هر یک دارای استحکام متفاوتی دارند و در موارد و نواحی خاصی از کاشت دندان از آنها استفاده می‌شود. در حالت کلی انواع ایمپلنت اشترومن عبارت است از:

۱. ایمپلنت اشترومن تیتانیومی

جنس ایمپلنت اشترومن تیتانیومی فقط از فلز تیتانیوم است که در مقایسه با سایر ایمپلنت‌ها استحکام پایینی دارد. در بقیه ایمپلنت‌های اشترومن به خاطر اینکه از آلیاژهای زیرکونیوم و تیتانیوم استفاده شده، استحکام آنها نیز بالاتر رفته است. البته تنها مزیتی که این نوع ایمپلنت اشترومن دارد در قیمت پایین و اقتصادی آن است. پس اگر می‌خواهید از برند اشترومن برای ایمپلنت خودتان استفاده کنید و هزینه آن نیز برای‌تان مهم است، شاید این نوع برای شما مناسب باشد.

۲. ایمپلنت اشترومن اکتیو

سطح ایمپلنت اشترومن اکتیو مایع است و واکنش بسیار خوبی به آب می‌دهد. مایع استفاده شده در این ایمپلنت باعث فعال ماندن سطح ایمپلنت می‌شود و زمان بهبودی بعد از کاشت ایمپلنت را نیز کاهش می‌دهد. این مزیت بزرگی در کاشت ایمپلنت است. در سایر ایمپلنت‌ها شما باید ماه‌های زیادی را برای بهبودی فک استخوان‌تان منتظر بمانید تا تکیه‌گاه ایمپلنت به‌خوبی با استخوان یکپارچه شود. بعد از اینکه پیوند استخوانی تکمیل شد می‌توانید روکش ایمپلنت را قرار دهید. اما در ایمپلنت اشترومن اکتیو نیازی به منتظر ماندن نیست و در کمترین زمان ایمپلنت شما روی دندان‌تان سوار می‌شود.

۳. ایمپلنت اشترومن روکسالید

جنس ایمپلنت اشترومن روکسالید از ۱۵٪ زیرکونیوم و ۸۵٪ تیتانیوم ساخته شده که در مقایسه با تیتانیوم خالص استحکام زیادی دارد. این ایمپلنت نیز همانند ایمپلنت تیتانیوم خالص سازگاری و پیوند استخوان زیادی دارد  عارضه‌‌ای برای شما ندارد. این نوع ایمپلنت اشترومن در مقایسه با سایر مدل‌های ایمپلنت‌های این برند، سایز کوچکی دارد و این مزیت باعث می‌شود تا پس زدن آن کاهش یابد. هنگامی‌که تکیه‌گاه ایمپلنت کوچک است، زمان ترمیم و بهبود استخوان نیز کاهش می‌یابد.

ایمپلنت اشترومن سوئیسی

نحوه کاشت دندان با ایمپلنت اشترومن سوئیسی

قطر، نوع، موقعیت و تعداد ایمپلنت‌ها باید به صورت جداگانه با در نظر گرفتن آناتومی و شرایط فضایی دهان انتخاب شوند. همه این موارد قبل از ایمپلنت با تصویربرداری سی‌تی‌اسکن انجام می‌شود. در تصویربرداری اندازه‌گیری‌های خاص باید به عنوان حداقل دستورالعمل برای عمل در نظر گرفته شود.

آماده سازی اولیه بستر ایمپلنت

پس از باز شدن لثه، آماده‌سازی بستر ایمپلنت اولیه با آماده‌سازی برجستگی آلوئولی (مرحله 1) شروع می‌شود. آرَک یا آلوئول دندانی (dental alveolus) یا به طور غیرتخصصی پایه دندان حفره‌ای‌ استخوانی‌ است که‌ ریشه‌ی دندان‌ در آن‌ قرار می‌گیرد. آرَک ریشه‌های دندان را می‌پوشاند و پایه‌های استخوانی دندان را شکل می‌دهد.

بعد محل کاشت با فرز گرد یا مته سوزنی (مرحله 2) علامت‌گذاری می‌شود. سپس بستر ایمپلنت با مته‌های پایلوت و مته‌های پیچشی (مرحله 3 به بعد) با توجه به قطر ایمپلنت اندوستال انتخاب شده در برنامه‌ریزی قبل از عمل به‌کار می‌روند.

مرحله 1 – آماده‌سازی برجستگی آلوئولی

برآمدگی باریکی را با یک فرز گرد بزرگ به دقت ایجاد و صاف می‌کنند. این سطح استخوانی صاف و ناحیه‌ی کافی را استخوان فراهم می‌کند.

توجه: هنگام انتخاب طول ایمپلنت، کاهش عمودی استخوان باید در نظر گرفته شود.

مرحله 2 – علامت‌گذاری محل کاشت

محل کاشت تعیین شده موقعیت ایمپلنت را با فرز گرد 0 1.4 میلی متری یا سوزن دریل 0 1.6 علامت گذاری می‌کنند. برای این منظور می‌توان از نشانگر فاصله ایمپلنت استفاده کرد. اگر از نشانگر فاصله همراه با سوزن دریل برای علامت‌گذاری موقعیت ایمپلنت استفاده می‌شود، مطمئن باید شد که بیش از 3 میلی‌متر سوراخ نشود تا از برخورد بین سوزن دریل و نشانگر فاصله پیشگیری شود.

مرحله 3 – علامت‌گذاری محور ایمپلنت

با مته پایلوت 0 2.2 میلی‌متری، محور ایمپلنت را با سوراخ کردن تا عمق حدود 6 میلی‌متر علامت‌گذاری می‌کنند، در ایمپلنت‌های SPS 4 میلی‌متری عمق حفاری نباید از 4 میلی متر تجاوز کند.

مرحله 4 – آماده‌سازی بستر ایمپلنت

با مته پایلوت 0 2.2 میلی‌متری، بستر ایمپلنت را تا عمق آماده‌سازی نهایی دریل می‌کنند. در این مرحله یک عکس رادیوگرافی گرفته می‌شود تا کاهش عمودی و دسترس بودن استخوان مشخص شود.

پس از مراحل آماده‌سازی کاشت دندان که با بی‌حسی موضعی همراه است. گذاشتن پایه تیتانیومی در استخوان فک انجام می‌شود که باعث درد و تورم برای چند روز متوالی خواهد شد. پس از آن یک دوره دو تا شش‌ماهه باید سپری شود تا ایمپلنت به‌خوبی با استخوان یکپارچه شود و فک کاملاً بهبود یابد. سپس اباتمنت روی پایه تیتانیومی گذاشته شده و احتمالاً دندانپزشک یک بریج موقت روی دندان ایمپلنت شده قرار می‌دهد.

نحوه کاشت دندان با ایمپلنت اشترومن سوئیسی
نحوه کاشت دندان با ایمپلنت اشترومن سوئیسی

مزایای ایمپلنت اشترومن

چرا ایمپلنت دندان اشترومن نسبت به بقیه ایمپلنت‌ها برتری دارد؟

مانند هر روش پزشکی، جراحی ایمپلنت دندان نیز می‌تواند سوالات و نگرانی‌هایی را به همراه داشته باشد. ولی استفاده از ایمپلنت اشترومن مزایای زیادی دارد که هر کدام از این مزیت‌ها نگرانی‌های شما را برطرف می‌کند و شما می‌توانید با انتخاب این ایمپلنت مطمئن باشید که بهترین ایمپلنت را برای جایگزینی و ترمیم دندان‌های از بین رفته‌تان انتخاب کرده‌اید. در ادامه با این مزایا بیشتر آشنا می‌شویم.

مواد فوق‌العاده قوی

دندان نیش انسان بسیار قوی است. نیروی این دندان به شما این امکان را می‌دهد تا انواع غذاها را بدون آسیب رساندن به سایر دندان‌ها بخورید. یک ایمپلنت دندانی باید بتواند پس از گاز گرفتن و جویدن محکم و پایدار در روی دندان بماند. ایمپلنت اشترومن از مواد بسیار فوق‌العاده‌ای ساخته شده که طول عمر طولانی دارد. ایمپلنت‌های Roxolid اشترومن 15% زیرکونیوم و 85% تیتانیوم دارد. ایمپلنت‌های سرامیکی اشترومن از مواد سرامیکی زیرکونیایی بادوام ساخته شده است. مزیت مهم این مواد قدرتمند این است که جراح دهان می‌تواند کارهای بیشتری را در کمترین زمان روی دندان‌های شما انجام دهد. ایمپلنت با قطر کمتر یعنی شما نیاز کمتری به روش‌های تقویت استخوان و پیوند دارید. شما با استفاده از ایمپلنت اشترومن می‌توانید یک روش ساده‌تر و کوتاه‌تر را در جلسات کمتر بر روی دندان‌های خودتان انجام دهید.

سطح ایمپلنت نوآورانه

یک ایمپلنت دندان موفق کاشتی است که ماندگاری بالایی داشته باشد. برای طولانی شدن عمر ایمپلنت، ایمپلنت کاشته شده باید خود را با استخوان فک شما یکپارچه کند. ایمپلنت اشترومن از یک سری روش‌های آماده سازی برای اتصال سلول‌های استخوانی استفاده می‌کند. که باعث ماندگاری بالای آن می‌شود.

 • زمان بهبودی در استفاده از ایمپلنت اشترومن بسیار کوتاه‌تر از زمان بهبودی سایر ایمپلنت‌ها است. این زمان تقریباً بین سه تا چهار هفته است.
 • عمر ایمپلنت طولانی‌تر بوده و پس از 10 سال میزان ماندگاری آن بیش از 99% است.
 • با ایمپلنت اشترومن میزان استخوان کمتری را در طول زمان تجربه می‌کنید.
 • حداقل میزان پری ایمپلنتیت یا التهاب در محل ایمپلنت را خواهید داشت.

 

ایمپلنت اشترومن سوئیس برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که گفته شد، ایمپلنت اشترومن یکی از بهترین و باکیفیت‎ترین برندهای ایمپلنت‌ها موجود در سطح جهانی است. این ایمپلنت را همه افراد بدون هیچ شرطی می‌توانند برای دندان‌های خود انتخاب کنند و همه افراد مناسب دریافت آن هستند.

تنهاترین مشکل در استفاده از آن مربوط به هزینه بالای آن است. ولی اگر شما با سرمایه‌گذاری روی دندان‌تان مشکلی نداشته باشید، می‌توانید با خیالی آسوده آن را برای کاشت ایمپلنت انتخاب کنید.

پیش از اینکه درباره نوع و برند ایمپلنت تصمیم بگیرید بهتر است سابقه پزشکی خودتان را به صورت کامل به دندانپزشک‌تان بگویید و اگر مشکلاتی مانند دیابت کنترل نشده، مصرف سیگار و الکل دارید، همه را بدون خجالت و ترسی به دندان‌پزشک‌تان بیان کنید تا روند کاشت ایمپلنت شما در بهترین حالت انجام شود.

اگر این موارد و سابقه پزشکی‌تان را کامل به دندانپزشک توضیح ندهید، مسلما بعد از عمل با عوارضی دست و پنجه نرم خواهید کرد. در حالت کلی این افراد برای کاشت ایمپلنت و به ویژه برای کاشت ایمپلنت اشترومن کاندیدای مناسبی نمی‌باشند.

 

انتخاب دندانپزشک مناسب برای ایمپلنت اشترومن

برای کسب نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز از ایمپلنت اشترومن، مهم است که از یک دندانپزشک متخصص و با تجربه برای انجام این روش استفاده کنید. دندانپزشک شما باید در زمینه ایمپلنت دندان آموزش دیده باشد و تجربه کافی در انجام این روش را داشته باشد.

در هنگام انتخاب دندانپزشک برای ایمپلنت اشترومن، توجه به نکات زیر ضروری است:

 • سوابق و مدارک دندانپزشک را بررسی کنید.
 • با دندانپزشک در مورد تجربه و تخصص او در زمینه ایمپلنت دندان صحبت کنید.
 • از دندانپزشک در مورد محصولات و برندهای ایمپلنت دندانی که با آنها کار می‌کند، سؤال کنید.
 • از دندانپزشک در مورد هزینه ایمپلنت دندان سؤال کنید.

 

سوالات متداول در مورد ایمپلنت اشترومن

در اینجا به برخی از سوالات متداول در مورد ایمپلنت اشترومن پاسخ می‌دهیم:

کدام برند ایمپلنت برای من مناسب است؟

پاسخ این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله شرایط دندانی شما، بودجه شما و ترجیحات شخصی شما. در هنگام انتخاب برند ایمپلنت، مهم است که با دندانپزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای شما انتخاب کند.

هزینه ایمپلنت اشترومن چقدر است؟

هزینه ایمپلنت اشترومن به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تعداد دندان‌های از دست رفته، موقعیت دندان‌ها، نوع ایمپلنت و دندانپزشکی که این روش را انجام می‌دهد. به طور کلی، هزینه ایمپلنت اشترومن در ایران بین 20 تا 30 میلیون تومان برای یک دندان تکی است.

آیا ایمپلنت اشترومن عوارض جانبی دارد؟

مانند هر روش جراحی، ایمپلنت دندان نیز می‌تواند عوارض جانبی خاصی را به همراه داشته باشد. برخی از عوارض جانبی احتمالی ایمپلنت اشترومن عبارتند از:

 • عفونت
 • خونریزی
 • حساسیت
 • درد

در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی پس از ایمپلنت دندان، باید فوراً به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

 

نتیجه‌گیری

ایمپلنت‌های اشترومن سوئیسی یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته هستند. این ایمپلنت‌ها از کیفیت، دوام و زیبایی بی‌نظیری برخوردارند و می‌توانند عملکرد و ظاهر طبیعی دندان‌های طبیعی را شبیه‌سازی کنند.

اگر به دنبال روشی مطمئن و موثر برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته خود هستید، ایمپلنت‌های اشترومن سوئیسی گزینه‌ای عالی هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *